Saint-Malo. Polsko-polski thriller dla Fręch!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto:

Magdalena Fręch po niemal trzech godzinach gry pokonała w ćwierćfinale w Saint-Malo Magdę Linette. Niżej notowana z Polek pokazała nieustępliwość w tym wymagającym boju. Mimo, że przegrała najcięższego w tym spotkaniu drugiego seta, trwającego niemal półtorej godziny.

Po raz pierwszy zdarzyło się, żeby Magda Linette i Magdalena Fręch rywalizowały przeciwko sobie. W challengerze w Saint-Malo spotkały się w ćwierćfinale. Lepiej ten mecz rozpoczęła faworytka. Tenisistka z poznania prowadziła już 4:1. Łodzianka potrafiła jednak odrobić stratę. Młodsza z tenisistek przejęła inicjatywę w drugiej części seta. Fręch przełamała na 6:5 i bez problemu obroniła swój serwis, wygrywając seta.

Druga partia była niesamowicie wyrównana, pełna gemów rozgrywanych na przestrzeni kilkunastu punktów. W piątym gemie Fręch zdobyła przewagę przełamania, ale już w kolejnym ją straciła i rozstrzygnięcie przyniósł dopiero tiebreak. W nim znacząca była przewaga Linette, która wygrywając 7:2 zakończyła tę część spotkania po aż 85 minutach.

Fizyczne trudy tego spotkania lepiej wykorzystała jednak tenisistka rozstawiona z „8”. W decydującym secie od początku przeważała i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Przewagę breaka zdobyła w czwartym gemie i nie miała najmniejszych problemów z jej utrzymaniem. Przeciwnie, jeszcze ją powiększyła, wygrywając piłkę meczową przy serwisie Linette. Po 2 godzinach i 52 minutach gry to Magdalena Fręch znalazła się w półfinale francuskiego challengera. Teraz zagra albo z Anną Blinkovą z Rosji, bądź z Amerykanką Bernardą Perą.