San Diego. Fręch wywalczyła przepustkę do turnieju głównego

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch wystąpi w imprezie WTA 500 Cymbiotika San Diego Open. Polka udanie przebrnęła przez kwalifikacje i dołączyła do Magdy Linette, która miała zapewnione miejsce w turnieju głównym ze względu na wysoki ranking.

W pierwszej rundzie eliminacji łodzianka bez większych problemów poradziła sobie z Juliją Starodubcewą. Zdecydowanie ciężej na zwycięstwo musiała zapracować w kolejnym meczu.

Spotkanie przeciwko Hayley Baptiste również rozpoczęło się dla naszej tenisistki bardzo dobrze. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego wygrała pierwszego seta 6:1, a w drugim prowadziła już 4:1. Rywalka nie zamierzała się jednak poddawać i zaczęła odrabiać straty. Trzecia rakieta Polski dwukrotnie serwowała, żeby zakończyć spotkanie, ale zrobiła do nieskutecznie. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, w którym Fręch prowadziła już 3:0. Amerykanka wygrała jednak siedem z ośmiu kolejnych punktów i wyrównała stan rywalizacji.

W decydującej odsłonie spotkanie również sytuacja nie była łatwa, patrząc ze strony 25-latki z Łodzi. Baptiste jako pierwsza zdobyła przełamanie i odskoczyła na prowadzenie 4:2. Polka zachowała jednak zimną krew. Wygrała cztery kolejne gemy i po 2 godzinach i 33 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Magdalena Fręch już w poniedziałek rozegra pierwszy mecz w turnieju głównym. Jej rywalką będzie Camila Osorio, która również udanie przebrnęła przez kwalifikacje.

Magda Linette rozpocznie zmagania w San Diego od pojedynku z Martą Kostiuk.


Wyniki

Druga runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polka, 5) – Hayley Baptiste (USA) 6:1 6:7(4) 6:4

Pierwsza runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polka, 5) – Julija Starodubcewa (Ukraina) 6:1 6:3