San Diego. Karacew pokonał Hurkacza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zakończył udział w San Diego Open na drugiej rundzie. Polski tenisista przegrał 7:5, 4:6, 2:6 z Asłanem Karacewem.

W początkowej fazie spotkania obaj tenisiści utrzymywali podanie. Przez pierwsze siedem gemów meczu returnujący nie mieli żadnych okazji do przełamania. Pierwsza pojawiła się przy stanie 4:3 dla Polaka. Forhend Karacewa wylądował poza kortem, co dało Polakowi prowadzenie i możliwość domknięcia pierwszej partii przy własnym serwisie. Tak się jednak nie stało. Rosjanin wypracował sobie okazję do zdobycia przełamania powrotnego i wykorzystał jedną z nich. Chwilę później ponownie to Hubert Hurkacz miał dwie szanse na wygranie gema na returnie, co tym samym dawało mu piłki setowe przy stanie 5:4. Tym razem jednak gem powędrował na konto serwującego Rosjanina. Kolejna piłka setowa dla naszego tenisisty pojawiła się dwa gemy później i tej okazji Polak już nie wypuścił z rąk. Przy delikatnej pomocy rywala, który ponownie popełnił błąd z forhendu, pierwsza partia została zapisana na konto Huberta Hurkacza.

W drugiej odsłonie, podobnie jak w pierwszej, przez połowę seta zawodnicy pilnowali podania. W tej partii jednak to Rosjanin jako pierwszy wywarł presję i rozstrzygnął gem serwisowy rywala na swoją korzyść. Karacew potwierdził przełamanie dobrym gemem przy własnym podaniu i uzyskał prowadzenie 5:3. Wygrany do zera gem serwisowy Polaka nie miał wpływu na ostateczne rozstrzygnięcie drugiej partii, która powędrowała na konto 28-latka z Rosji.

Karacew poszedł za ciosem i objął dwugemowe prowadzenie już na początku decydującej odsłony. Przy stanie 1:2 Hubert Hurkacz poprosił o pomoc medyczną. Do końca pojedynku tenisista z Wrocławia nie zdołał już odrobić straty. Co więcej, kilkanaście minut później został ponownie przełamany. Pomimo próby zmniejszenia przewagi na tablicy wyników, po dwóch i pół godzinie gry do ćwierćfinału San Diego Open awansował Karacew.

Dla Huberta Hurkacza oznacza to koniec przygody w San Diego, jako że w środę pożegnał się także z turniejem deblowym. Następnym startem Polaka będzie impreza rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells.