San Diego. Trudna drabinka Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek będzie najwyżej rozstawioną tenisistką imprezy, która w dniach 10-16 października zostanie rozegrana w San Diego. Polka jako jedna z czterech najwyżej rozstawionych tenisistek rozpocznie zmagania od drugiej rundy i już poznała swe potencjalne rywalki w kolejnych rundach.

Obecnie trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa rywalizuje w imprezie rangi WTA 500 w Ostrawie. Zaraz po turnieju u naszych południowych sąsiadów raszyniankę czekają przenosiny za Ocean, gdzie rozpocznie ostatnią część sezonu, którą zwieńczeniem będzie rozgrywany w dniach 31.10-7.11 WTA Finals. Próbą generalną przed światowymi finałami będzie turnieju WTA 500 w San Diego.

Start w Kalifornii Polka rozpocznie od drugiej rundy. W niej Iga Świątek stanie naprzeciwko zwyciężczyni meczu między Garbine Muguruzą i Jeleną Rybakiną. W razie wygranej w 1/4 finału naszej tenisistce przyjdzie się zmierzyć z Cori Gauff, Beatrize Haddad Maia, Biancą Andreescu lub kwalifikantką. Z kolei w półfinale na liderkę rankingu może czekać Jessica Pegula, Madison Keys lub Leylah Fernandez.

Rywalizacja na kortach w San Diego rozpoczyna się w poniedziałek. Z kolei mecz naszej tenisistki zostanie rozegrany w środę lub czwartek.