Sankt Petersburg: Przysiężny na starcie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Michał Przysiężny w przyszłym tygodniu wystąpi w turnieju ATP w Sankt Petersburgu. W pierwszej rundzie reprezentant Polski w Pucharze Davisa zagra z Albertem Ramosem. W grze podwójnej wystartuje Mateusz Kowalczyk.

Przysiężny w Sankt Petersburgu grał tylko raz. W 2010 roku przegrał w pierwszej rundzie z Dmitrijem Tursunowem. O poprawę rezultatu będzie Polakowi trudno. W pierwszej rundzie spotka się bowiem z klasyfikowanym na 77. miejscu w rankingu ATP Albertem Ramosem. Leworęczny Hiszpan osiągnął w tym roku cztery ćwierćfinałowe w zawodowym cyklu rozgrywkom. Na korzyść Przysiężnego przemawia fakt, że Ramos przegrał sześć ostatnich meczów. Będzie to pierwszy pojedynek głogowianina z 25-letnim Hiszpanem.

Z „jedynką” w halowym turnieju w Sankt Petersburgu został Fabio Fognini. Właśnie notowany na 17. miejscu Włoch może być rywalem zwycięzcy polsko-hiszpańskiego pojedynku. Kolejne pozycje na liście rozstawionych zajmują Michaił Jużnyj, Janko Tipsarević i Dmitrij Tursunow.

W turnieju gry podwójnej wystąpi jeden Polak. Mateusz Kowalczyk zgłosił się do imprezy wraz z Igorem Zelenayem, który w ostatni czasie jest jego stałym partnerem. Polsko-słowacka para nie miałą jednak szczęścia w losowaniu. Już w pierwszej rundzie trafili na najwyżej rozstawionych Hiszpanów, Davida Marrero i Fernando Verdasco.