Santa Margherita di Pula. Falkowska wicemistrzynią

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska dotarła do finału imprezy ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W decydującym pojedynku lepsza okazała się 16-letnia Sara Bejlek.

Na Sardynii pogoda nie rozpieszczała organizatorów. Przez opóźnienia związane z deszczem finał udało się rozegrać dopiero we wtorek. Spotkanie lepiej rozpoczęła reprezentantka Polski, która wyszła na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem. Niestety kilkanaście minut później z wypracowanej przewagi nic już nie zostało. W dalszej części seta obie tenisistki miały problemy z wygrywaniem własnych gemów serwisowych, ale żadna z nich nie była wstanie wypracować dwugemowej przewagi. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę zdecydowanie lepiej rozpoczęła Czeszka, która wygrała pięć pierwszych punktów. Falkowska zdołała obronić dwie pierwsze piłki setowe i z 2:6 zbliżyła się na 4:6, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła.

Niepowodzenie w pierwszej partii ewidentnie podcięło skrzydła 21-latce z Warszawy. Falkowska utrzymała podanie w pierwszym gemie, ale później na korcie rządziła już Bejlek. Czeszka wygrała sześć następnych gemów i po godzinie i 40 minutach gry mogła cieszyć się z drugiego w karierze tytułu w cyklu ITF.


Wyniki

Finał singla

Sara Bejlek (Czechy) – Weronika Falkowska (Polska) 7:6(4) 6:1