Santa Margherita di Pula. Polacy rozdawali karty na włoskiej mączce

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentanci Biało-Czerwonych zdominowali zmagania w imprezie rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Daniel Michalski okazał się bezkonkurencyjny w turnieju singlowym, a Piotr Matuszewski razem z Kaiem Wehneltem zwyciężyli w grze podwójnej.

Michalski we włoskich zawodach został rozstawiony z numerem 2. Warszawianin w drodze finału, w którym zmierzył Sebastianem Fanselowem, nie stracił ani jednego seta. Pojedynek decydujący o tytule na papierze wyglądał na najłatwiejszy, bo 23-latek stracił w nim zaledwie trzy gemy. Nie znaczy to jednak, że Niemiec nie podjął walki, bo pomimo gładkiego wyniku, spotkanie trwało ponad dwie godziny. W sobotę Polak zdobył dziesiąty tytuł w zawodowej karierze. Miejscowość Santa Margherita di Pula jest w tym roku wyjątkowo szczęśliwa dla Michalskiego, który po raz trzeci zameldował się tutaj w finale, a po raz drugi zdobył tytuł.

We Włoszech dużo powodów do radości miał również Piotr Matuszewski, który razem z Kaiem Wehneltem zwycięli w deblu. Para polsko-niemiecka została rozstawiona z numerem 1 i świetnie wywiązała się z roli faworytów. W finale 25-latek z Kalisza i jego partner po zaciętym dwusetowym spotkaniu pokonali Mikołaja Haliaka i Augusto Virgiliego. Polak w sobotę zdobył siedemnasty tytuł w grze podwójnej na zawodowych kortach, a drugi w tym sezonie.


Wyniki

Finał singla

Daniel Michalski (Polska, 2) – Sebastian Fanselow (Niemcy, 4) 6:1 6:2

Finał debla

P. Matuszewski, K. Wehnet (Polska, Niemcy, 1) – M. Haliak, A. Virgili (, Włochy, 4) 7:6(1) 7:6(4)