Santa Margherita di Pula. Szczęśliwe miejsce Michalskiego!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: materiały prasowe PZT

Daniel Michalski zwyciężył w imprezie rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polak w finale pokonał Federico Arnaboldiego i zdobył trzeci w tym sezonie tytuł tej rangi w szczęśliwej dla siebie włoskiej miejscowości.

Reprezentant Biało-Czerwonych w zawodach został rozstawiony z numerem 1 i  bardzo dobrze wywiązał się z roli faworyta. W drodze do finału w czterech meczach stracił zaledwie trzynaście gemów.

W pojedynku o decydującym tytule musiał jednak zdecydowanie ciężej zapracować na zwycięstwo. Warszawianin już w pierwszym gemie zdobył przełamanie, ale Włoch błyskawicznie odrobił stratę. Michalski utrzymał jeszcze podanie na 2:1, ale od tego momentu na korcie dominował już tenisista z Półwyspu Apenińskiego, który zdobył pięć gemów z rzędu i objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania Polak podniósł poziom swojej gry i mecz się wyrównał. Michalski jako pierwszy odebrał podanie rywalowi na 2:1, ale Arnaboldi ponownie błyskawicznie odrobił stratę. O losach tej części meczu zadecydował „break”, którego reprezentant Biało-Czerwonych zdobył w siódmym gemie. Tym razem tę przewagę utrzymał już do końca i wyrównał stan rywalizacji.

W decydującej partii walka również była zacięta. Wiele gemów toczyło się na przewagi, ale w kluczowych momentach skuteczniejszy był tenisista rozstawiony z numerem 1. Włoch obronił się przed przełamaniem w pierwszym gemie, ale w trzecim i piątym gemie ta sztuka już mu się nie udała. Arnaboldi w tej części meczu miał łącznie pięć szans na „breaka”, ale Michalski za każdym razem potrafił się wybronić. Polak pierwszą piłkę meczową wypracował sobie już przy wyniku 5:1, ale rywal zdołał ją jeszcze zniwelować i utrzymał podanie. Po zmianie stron był już jednak bezradny. Warszawianin wygrał własny serwis bez straty punktu i po trzech godzinach walki mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

W sobotę Polak zdobył trzeci tytuł w imprezie z pulą nagród 25 tysięcy dolarów w tym sezonie. Miejscowość Santa Margherita di Pula jest niezwykle szczęśliwa dla Michalskiego, który zwyciężał tutaj w tym roku również w kwietniu i maju.


Wyniki

Finał singla

Daniel Michalski (Polska, 1) – Federico Arnaboldi (Włochy, 8) 2:6, 6:4, 6:2