Santiago. Udane występy zawodników z Ameryki Południowej

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

W półfinałach turnieju ATP w chilijskim Santiago wystąpi trzech zawodników pochodzących z Ameryki Południowej. Jedyny tenisista z innego kontynentu (Europy), który dotarł do tego etapu, to Hiszpan Jaume Munar.

Tylko w jednym ćwierćfinałowym spotkaniu w ramach turnieju ATP w Santiago spotkało się dwóch rozstawionych zawodników. „Trójka” okazała się lepsza od „szóstki”, czyli Sebastian Baez ograł Laszlo Djere 7:6(4), 6:4. Co ciekawe, na chilijskich kortach został rozegrany jeszcze jeden argentyńsko-serbski mecz. Tym razem ponownie triumfował reprezentant kraju z Ameryki Południowej. Tomas Martin Etcheverry pokonał Duszana Lajovicia 6:1, 6:2, i to właśnie on powalczy o finał turnieju ze swoim rodakiem, Sebastianem Baezem.

Drugą parę półfinałową stworzą Nicolas Jarry i Jaume Munar. Reprezentant gospodarzy przegrał pierwszego seta w pojedynku z Yannickiem Hanfmannem. Zdołał jednak odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:6, 6:3, 6:4. Teraz czeka go starcie z Jaume Munarem. Hiszpan ograł Brazylijczyka Thiago Monteiro 6:3, 3:6, 6:2. Dzięki temu został jedynym w stawce tenisistą spoza Ameryki Południowej.


Wyniki

Ćwierćfinał gry pojedynczej mężczyzn:

Sebastian Baez (Argentyna, 3) – Laszlo Djere (Serbia, 6) 7:6(4), 6:4

Jaume Munar (Hiszpania) – Thiago Monteiro (Brazylia) 6:3, 3:6 6:2

Nicolas Jarry (Chile) – Yannick Hanfmann (Niemcy) 3:6, 6:3, 6:4

Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) – Duszan Lajović (Serbia) 6:1, 6:2