Sao Paulo. Południowoamerykański finał

/ Tomasz Górski , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Już jutro w finale Brasil Open 2019 Guido Pella zagra z Christianem Garinem. Dla Chilijczyka będzie to pierwszy mecz o tytuł w karierze. Na ostatniej prostej z turnieju odpadli Ruud i Dżjere.

Rok temu do finału w Sao Paulo dotarł Nicolas Jarry, co było dużą niespodzianką. Minęło 365. dni a o tytuł Brasil Open zagra inny Chilijczyk – Christian Garin. Dla 22-latka to historyczny sukces. Do trwającego turnieju reprezentant Chile najdalej dochodził do drugiej rundy.

Dziś w meczu półfinałowym Garin pokonał Caspera Ruuda. Pierwsza partia rozstrzygnęła się za sprawą jednego breaka, wywalczonego już w trzecim gemie przez zawodnika z Ameryki Południowej. Na początku drugiej odsłony mieliśmy trzy przełamania z rzędu. Jednak od stanu 2:1 dla Garina to serwujący przejęli inicjatywę. I taka sytuacja utrzymywała się do końca. Tym samym po osiemdziesięciu minutach reprezentant Chile wywalczył awans do premierowego finału w karierze. Przed rozpoczęciem zmagań w Sao Paulo rekordem Garina była druga runda turnieju rangi ATP w Rio, Buenos Aires i Vina Del Mar.

W wielkim finale Brasil Open 2019 rywalem Garina będzie Guido Pella. Argentyńczyk potrzebował dwóch tie breaków, aby pokonać znajdującego się w dobrej formie Laszlo Dżjera. W obu partiach tenisiści zdobywali breaki, ale i tak „trzynaste” gemy zawsze rozstrzygały. Ten pierwszy był bardzo dramatyczny. Serb miał dwie okazje na zakończenie seta, ale ich nie wykorzystał. Natomiast Pella zamknął partię po rozegraniu dwudziestego drugiego punktu (12-10). Drugi tie break był już jednostronny. Argentyńczyk wygrał 7-1.

Był to trzeci mecz obu zawodników. Drugie zwycięstwo odniósł dziś Pella. A jutrzejszy finał będzie jego piątym w karierze. Co ciekawe Argentyńczyk zawsze przegrywał. To oznacza, że jutro, któryś z finalistów pierwszy raz w karierze wzniesie trofeum w górę.
 


Wyniki

Półfinały singla:

Guido Pella (Argentyna, 3) – Laszlo Dżjere (Serbia)7:6(10), 7:6(1)
Christian Garin (Chile) – Casper Ruud (Norwegia) 6:4, 6:4