Sascha Bajin ponownie w tourze

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Sascha Bajin jest nowym trenerem Kristiny Mladenovic. Tym samym potwierdziły się przypuszczenia o dołączeniu niemieckiego trenera do sztabu szkoleniowego francuskiej tenisistki.

Były szkoleniowiec m.in. Caroline Wozniacki, Sereny Williams i Wiktorii Azarenki pojawił się w boksie byłej dziesiątej rakiety świata już podczas marcowego turnieju w Miami. Jednak Mladenovic nie chciała potwierdzić informacji o nowym członku sztabu szkoleniowego. – Sascha jest moim przyjacielem. Przyszedł mnie zobaczyć. Gdyby coś było na rzeczy, powiedziałabym o tym – mówiła tenisistka, pytana o obecność Bajina w jej loży.

Teraz o nowym członku sztabu szkoleniowego była dziesiąta rakieta świata poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Jestem bardzo podekscytowana, że mogę poinformować o mojej współpracy z Saschą Bajinem. Witaj w drużynie, trenerze – napisała na profilu na twitterze Francuzka.

Tym samym rozbrat byłego trenera m.in. Caroline Wozniacki, Sereny Williams i Wiktorii Azarenki z tenisowym tourem trwał tylko dwa miesiące. W połowie lutego o rozstaniu ze szkoleniowcem, który doprowadził ją do tytułów wielkoszlemowych w Nowym Jorku i Melbourne poinformowała Naomi Osaka.