Saville: Wiele tenisistek wywiera na siebie dodatkową presję

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Daria Saville zaliczyła kilka udanych występów podczas tegorocznego BMP Paribas Open w Indian Wells. Australijska tenisistka udzieliła ciekawej wypowiedzi dotyczącej między innymi diagnozy problemów osiągania dobrych wyników przez niektóre zawodniczki.

Saville dotarła do 1/8 finału turnieju w Indian Wells. W tej fazie imprezy musiała poddać swój mecz już na początku starcia z Marią Sakkari. Pomimo to Australijka rozegrała kilka bardzo dobrych spotkań, w których okazała się lepsza od Shuai Zhang, Ons Jabeur oraz Elise Mertens.

Tenisistka podzieliła się swoimi wrażeniami po powrocie na światowe korty. – Byłam trochę zdenerwowana przed tą podróżą, ponieważ nie podróżowałem za granicą od dwóch i pół roku. Nawet kiedy wróciłam po raz pierwszy, grałam tylko w Australii, a potem przeszłam operację, więc tak naprawdę nigdzie nie podróżowałam – przyznała.

Saville wyraziła również ciekawą opinię na temat presji. – Wydaje mi się, że wszystkie zawodniczki mają podejście ,,ja też mogę to zrobić” (w kontekście wygrania szlema). Wiele dziewczyn wywiera na siebie dodatkową presję, myśląc: skoro ona może to zrobić, to ja też. Wywołują w ten sposób dodatkową presję. Ale to tak działa, trzeba po prostu grać – powiedziała.