Schwartzman: Nadal jest najlepszym piłkarzem w tourze

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne / Tennis World, foto: AFP

Diego Schwartzman udzielił francuskiemu portalowi wywiad, w którym opowiedział dużo o swojej największej pasji poza tenisem, jaką jest piłka nożna. Zapytany o najlepszego piłkarza w tourze, wskazał Rafaela Nadala.

Diego Schwartzman wielokrotnie wspominał już o swojej fascynacji piłką nożną. Otwarcie kibicuje drużynie Boca Juniors, a w dzieciństwie sam uprawiał ten sport: Zacząłem grać w piłkę tak wcześnie, jak tylko mogłem. Musiałem przestać, gdy miałem 13 lat z powodu kontuzji. Wtedy skupiłem się na tenisie.

Zapytany o najlepszego piłkarza wśród tenisistów Schwartzman, wskazał Rafaela Nadala. Nie jest to niespodzianka, biorąc pod uwagę fakt, że Hiszpan ma piłkę nożną w genach. Jego wujek Miguel Angel Nadal grał dla FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii, a sam „Rafa” również jest wielkim pasjonatem futbolu.

Argentyńczyk nie poprzestał na wybraniu najlepszego tenisisty-piłkarza, ale wybrał pięcioosobowy zespół złożony z najlepszych, jego zdaniem, piłkarzy wśród tenisistów. Znaleźli się w nim, obok Nadala, Dominic Thiem, on sam, Andreas Molteni i Pablo CuevasTen ostatni miałby stanąć na bramce. Najsłabszego jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie rywala Schwartzman nie był w stanie jednoznacznie wskazać, jednak zaznaczył, że problemy miewają wysocy zawodnicy.