Schwartzman wierzy w zawieszonego za korupcję rodaka

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Diego Schwartzman i Nicolas Kicker na co dzień są kumplami. Teraz trzykrotny ćwierćfinalista Wielkiego Szlema skomentował postępowanie rodaka, który w 2018 roku został zdyskwalifikowany za korupcję. W styczniu planuje wrócić do rywalizacji i już wznowił treningi. 

– Nicolas to mój kumpel, jestem też blisko z jego rodziną. To, czego się dopuścił to najgorsza rzecz w sporcie. Teraz już wznowił treningi. Wierzę, że ze swojego postępowania wyciągnął wnioski i więcej tego nie powtórzy – skomentował zachowanie Kickera Diego Schwartzman.

W połowie 2018 roku TIU, czyli organizacja monitorująca ryzyko korupcji w tenisie, poinformowała, że na trzy lata zawieszony zostaje Nicolas Kicker. Była to kara za przyjmowanie pieniędzy w zamian za ustawienie wyników spotkań. Chodziło o mecze rozegrane w 2015 podczas turniejów rangi ATP Challenger Tour w Padwie i Baranquilli.

Argentyńczyk może mówić o szczęściu, bo groził mu sześcioletni rozbrat z tenisem. Władze TIU zdecydowały się jednak połowę kary warunkowo zawiesić. Pod koniec marca kara Kickera została skrócona o kolejne cztery miesiące i będzie mógł wrócić do rywalizacji po 23 stycznia 2021 roku. Jest to efekt kampanii, w której wziął udział Argentyńczyk. Ma ona na celu ostrzeżenie innych tenisistów przed konsekwencjami obstawiania i ustawiania spotkań.