Sensacja w ćwierćfinale!

/ Andrzej Gliniak , źródło: własne, foto: Andrzej Gliniak / Tenisklub

Tego nikt się nie spodziewał. Turniejowa jedynka i faworyt całego turnieju Dominic Thiem odpadł już w ćwierćfinale. Austriak przegrał z Andrejem Rublowem z Rosji 6:7(3), 6:7(5).

W obu setach czwarty zawodnik świata prowadził, lecz nie potrafił utrzymać swojej przewagi. W pierwszej partii Thiem wygrywał 5:3 i serwował. W drugim secie miał w tie-breku 3:1 i też przegrał. Najmłodszy zawodnik imprezy, 21-letni Rosjanin rozegrał świetne zawody. Dużo ryzykował, a przede wszystkim mało psuł. Wygrana z Thiemem i awans do półfinału ATP 500 to jeden z jego największych sukcesów w karierze. Rywalem Rublowa w pófinale będzie Pablo Carreno Busta.

Hiszpan po jednym z najbardziej dramatycznych meczów turnieju pokonał Fabio Fogniniego z Włoch 3:6, 6:2, 7:6. Faworyt miejscowych kibiców Alexander Zverev wygrał natomiast z Filipem Krajinoviciem 2:6, 7:5, 6:2. W drugim secie Niemiec był o włos od wypadnięcia za burtę imprezy – przegrywał już 2:5. Wtedy jednak, mimo młodego wieku, pokazał silne nerwy i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W walce o finał czeka na niego Nikoloz Basilashvili. Gruzin to obrońca tytułu. W meczu z Jeremym Chardym z Francji zagrał jak profesor i pewnie wypunktował swojego rywala 6:2, 6:3.