Sensacyjny Białorusin w półfinale!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Białorusin Jegor Gerasimow jest rewelacją turnieju w Petersburgu. Kwalifikant pokonał w piątek Matteo Berrettiniego i jest już w półfinale! Nie zawodzi na własnym terenie Daniił Miedwiediew.

Sensacją dnia w dawnej stolicy Rosji było zwycięstwo Jegora Gerasimowa z Matteo Berrettinim. Mający 26 lat kwalifikant z Białorusi plasowany jest aktualnie na 119. miejscu w rankingu ATP. Mimo tego to on okazał się lepszy od rozstawionego z „3′ półfinalisty US Open. Gerasimow pokonał Włocha w dwóch tie-breakach – najpierw do 5, a później do 3. Drugą partię mógł zakończyć szybciej, bo miał po trzy break-pointy na 5-4 i 6-5, lecz Berrettini skutecznie się wówczas bronił.

Hitem dnia był pojedynek dwóch reprezentantów gospodarzy. Najwyżej rozstawiony w Petersburgu, finalista US Open Daniił Miedwiediew podejmował Andrieja Rublowa – turniejową „piątkę”. Choć w obydwu partiach Rublow prowadził z przewagą przełamania, a w drugim serwował nawet po wygranie seta, to obydwie części meczu padły łupem Miedwiediewa.

Jedynym trzysetowym meczem w piątek było starcie Borny Czoricia z Casperem Ruudem. Mimo że Chorwat przegrał pierwszego seta, a w drugim Norweg miał już przewagę przełamania, to zdołał rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. W meczu Michaiła Kukuszkina i Joao Sousy, w którym ciężko było wskazać faworyta, lepiej spisał się Portugalczyk. Pokonał Kazacha w dwóch setach.

Daniił Miedwiediew (Rosja, 1) ˜– Andriej Rublow (Rosja, 5) 6:4, 7:5

Jegor Gerasimow (Białoruś, Q) – Matteo Berrettini (Włochy, 3) 7:6(5), 7:6(3)

Borna Czorić (Chorwacja, 4) – Casper Ruud (Norwegia, 8) 3:6, 7:5, 6:3

Joao Sousa (Portugalia) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan, 6) 7:6(8), 6:2