Serena powiedziała „Tak”!

/ Anna Niemiec , źródło: bbc.co.uk/własne, foto: AFP

Andy Murray wystąpi w turnieju gry mieszanej na kortach All England Club. We wtorek brytyjski tenisistka poinformował, że jego partnerką będzie 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa, Serena Williams.

Szkot, który po Australian Open przeszedł kolejną operację biodra, do rywalizacji w grze pojedynczej jeszcze nie jest fizycznie przygotowany. Zdecydował się na wstęp w deblu razem z Pierre-Huguesem Herbertem. Reprezentant Wielkiej Brytanii wyraził również chęć rywalizacji w turnieju par mieszanych, ale miał problem ze znalezieniem partnerki. Propozycję byłego lidera światowego rankingu odrzuciły m.in. Ashleigh Barty i Kristina Mladenovic.

Tuż przed turniejem pojawiły się spekulacje, że być może na start z Murrayem  zdecyduje się Serena Williams.

– Serena jest oczywiście wspaniałą zawodniczką. Ma świetne wyniki w deblu i fantastycznie gra na kortach trawiastych. Ona jest prawdopodobnie najlepszą tenisistką w historii, więc na pewno byłaby solidną partnerką – zażartował kilka dni temu mistrz olimpijski z Londynu.

We wtorek informacja została oficjalnie potwierdzona. Para Williams/Murray pierwszy mecz rozegra prawdopodobnie w czwartek.