Serena Williams i Caroline Wozniacki zagrają ze sobą debla!

/ Michał Krogulec , źródło: Twitter ASB Classic, foto: AFP

Dunka Caroline Wozniacki choć ogłosiła, że po Australian Open 2020 kończy karierę, to postanowiła, że zanim pożegna się z zawodowym tenisem, rozegra mecz gry podwójnej z Sereną Williams.

Tenisistki połączą siły w Auckland, w turnieju  ASB Classic (WTA Iternational). Początek zmagań zaplanowano na 6 stycznia. Niezależnie jaka będzie historia pary Wozniacki / Williams, sam ich wspólny występ stanowi wspaniałą okoliczność dla sympatyków tenisa.

Ciekawą parę deblową w trakcie Australian Open 2020 stworzą z kolei 20-letni Denis Shapovalov i jego trener 37-letni Michaił Jużny. Tenisiści współpracują ze sobą od sierpnia tego roku. Jak na razie współpraca układa się pomiędzy nimi udanie, ponieważ Shapovalov wygrał turniej halowy w Sztokolmie i zanotował awans na 15.  miejsce w rankingu ATP.

Jakiś czas temu Jużny wypowiadał się bardzo pozytywnie o pracy z Kanadyjczykiem: – Trenowanie Denisa jest dla mnie interesującym wyzwaniem. Ma przed sobą świetlaną przyszłość. Już awansował do czołowej „20” rankingu. Mam nadzieję, że nasza relacja będzie pełna sukcesów.