Serena Williams już w ćwierćfinale, Barty poza turniejem

Serena Williams pokonała Petrę Martić 6:3, 6:4, a Qiang Wang wygrała z Ashleigh Barty 6:2, 6:4 w najciekawszych niedzielnych spotkaniach czwartej rundy rywalizacji pań. Amerykanka po raz szesnasty wystąpi w ćwierćfinale nowojorskiego turnieju. Z kolei Chinka debiutuje na tym etapie rywalizacji.

Ashleigh Barty podczas Roland Garros 2019 sięgnęła po pierwszy tytuł mistrzyni Wielkiego Szlema. W kolejnych dwóch imprezach wielkoszlemowych, w Londynie i Nowym Jorku, pożegnała się z rywalizacją w czwartej rundzie. W niedzielę lepszą od wiceliderki rankingu WTA okazała się Qiang Wang. Szóste zwycięstwo nad zawodniczką z top 10 rankingu dało Chince pierwszy w karierze ćwierćfinał Wielkiego Szlema. W swym debiucie na tym etapie rywalizacji w jednym z czterech najważniejszych turniejów sezonu tenisistka z Państwa Środka zmierzy się z weteranką, Sereną Williams.

Rekordzistka w liczbie wygranych turniejów Wielkiego Szlema w niedzielnym meczu czwartej rundy pokonała w dwóch setach Petrę Martić. Kluczem do zwycięstwa była liczba punktów wygranych przy pierwszym podaniu. Tenisistka z Florydy zdobyła ich 30 z 38 rozegranych. Amerykanka trzykrotnie przełamała również podanie rywalki, tracąc serwis raz.

Grono ćwierćfinalistek uzupełniły w niedzielę Johanna Konta i Elina Switolina. Brytyjka odprawiła w trzech setach Karolinę Pliszkovą. Z kolei Ukrainka wygrała z Madison Keys. Obie panie spotkają się w meczu, którego stawką będzie półfinał.

Czwarta runda singla:

Qiang Wang (Chiny, 18) – Ashleigh Barty (Australia, 2) 6:2, 6:4

Johanna Konta (Wielka Brytania, 16) – Karolina Pliszkova (Czechy, 3) 6:7(1), 6:3, 7:5

Serena Williams (USA, 8) – Petra Martić (Chorwacja, 22) 6:3, 6:4

Elina Switolina (Rosja, 5) – Madison Keys (USA, 10) 7:5, 6:4