Serena Williams nie poszła w ślady Wozniacki

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Serena Williams pokonała Witalię Diaczenko 2:6, 6:1, 6:0 i awansowała do drugiej rundy Roland Garros. Tym samym była liderka rankingu nie poszła w ślady Caroline Wozniacki, która wczesnym popołudniem pożegnała się z paryskimi kortami.

Jak dotąd nie ma dnia podczas tegorocznego Roland Garros, aby nie doszło do niespodzianki w rywalizacji pań. W niedzielę marzenia o karierowym Wielkim Szlemie musiała odłożyć Angelique Kerber. Drugiego dnia zmagań, wczesnym popołudniem z szansami na kolejny wielkoszlemowy triumf pożegnała się Caroline Wozniacki. Kilka godzin później, przez nieco ponad pół godziny wydawało się, że do Dunki i Niemki dołączy kolejna była liderka zestawienia najlepszych tenisistek świata, Serena Williams.

Mecz pierwszej rundy przeciwko Witalii Diaczenko był drugim spotkaniem na mączce w tym roku Amerykanki. Poprzednio na ziemi młodsza z sióstr Williams zagrała w Rzymie, gdzie najpierw pokonała Rebeccę Peterson, a następnie zrezygnowała z dalszego występu. W poniedziałek mająca najwięcej wielkoszlemowych triumfów spośród aktywnych zawodniczek Williams tylko w pierwszym secie miała problemy z rywalką. W premierowej partii podopieczna Patricka Mouratoglou popełniła 14 niewymuszonych błędów i przegrała seta 2:6 w nieco ponad pół godziny. W kolejnych dwóch partiach rozstawiona z numerem „10” tenisistka zrobiła tylko 10 błędów i po 90 minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Kolejną rywalką Sereny Williams będzie albo Kurumi Nara, albo Dalila Jakupović. Spotkanie między Słowenką a Japonką zostało przerwane po drugim secie.

Serena Williams (USA, 10) – Vitalia Diatchenko (Rosja) 2:6, 6:1, 6:0

Anastasija Sevastova (Łotwa, 12) – Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:1, 6:4

Elise Mertens (Belgia, 20) – Tamara Zidanszek (Słowenia) 6:4, 3:6, 6:2

Donna Vekic (Chorwacja, 23) – Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) 6:2, 6:4

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 25) – Viktoria Golubic (Szwajcaria) 6:3, 3:6, 6:0

Carla Suarez-Navarro (Hiszpania, 28) – Dajana Jastremska (Ukraina) 2:6, 7:6(0), 6:0

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) – Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 30) 6:4, 6:4

Shelby Rogers (USA) – Astra Sharma (Australia) 6:3, 6:3

Rebecca Peterson (Szwecja) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:3, 7:5

Zarina Diyas (Kazachstan) – Audrey Albie (Francja, WC) 6:2, 6:2

Danielle Collins (USA) – Tatiana Maria (Niemcy) 6:0, 6:2

Aleksandra Petkovic (Niemcy) – Alison Riske (USA) 2:6, 6:3, 7:5

Aliona Bolsova Zadoinov (Hiszpania, Q) – Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:4, 6:2

Samantha Stosur (Australia) – Barbora Strycova (Czechy) 6:2, 7:6(3)