Serena Williams o krok od wyrównania rekordu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Serena Williams pokonała 6:1, 6:2 Barborę Strycovą i po raz 33. zagra w finale turnieju Wielkiego Szlema. W przypadku wygranej, była liderka rankingu WTA wyrówna należący do Margaret Court rekord wielkoszlemowych tytułów.

W drugim półfinale na londyńskiej trawie doszło do pojedynku zaprawionej w bojach na tym etapie rywalizacji 23. mistrzyni wielkoszlemowej oraz najstarszej w Erze Open półfinalistki turnieju Wielkiego Szlema. Czeszka okazała się tylko tłem dla pewnie grającej rywalki. Strycova co prawda próbowała zmieniać tempo gry oraz chodzic do siatki, ale na siedmiokrotną mistrzynie londyńskiej imprezy to było za mało. Młodsza z sióstr Williams potrzebowała niespełna godziny, aby stanąć przed jedenastą szansą walki o tytuł mistrzyni Wimbledonu. Awansując do finału, Serena Williams jest najstarszą zawodniczką jaka zagra o tytuł wielkoszlemowy od roku 1994. Wtedy to o tytuł singlowy walczyła Marina Navratilova.

– Jestem zadowolona ze swojej postawy w dzisiejszym meczu i nie myślę o tym, że w sobotę mogę wyrównać rekord Margaret Court. Nie jest dla mnie istotne, ile turniejów Wielkiego Szlema wygram. Niezależnie od ich liczby uważam swą karierę za udaną – powiedziała na pomeczowej konferencji prasowej Serena Williams, której plany będzie próbowała pokrzyżować Simona Halep.

 

 


Wyniki

Półfinał singla:

Serena Williams (USA, 11) – Barbora Strycova (Czechy) 6:1, 6:2