Serena Williams tenisistką roku

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Serena Williams została wybrana najlepszą zawodniczką roku w rozgrywkach WTA. To czwarte takie wyróżnienie dla Amerykanki w karierze.

Nagrody WTA przyznawane są od 1977 roku, a tytuł „Player Of The Year” jest najbardziej prestiżową z tych nagród. Serena Williams sięgnęła po nie również w 2002, 2008 oraz 2009 roku. Tym samym została trzecią tenisistką w historii, która otrzymała to wyróżnienie więcej niż trzy razy. W tym elitarnym gronie znajdują się również Steffi Graf (osiem razy wybrana zawodniczką roku) oraz Martina Navratilova (siedem razy).

Co prawda Serena Williams kończy rok na trzecim miejscu w rankingu, ale na tytuł zawodniczki roku bezapelacyjnie zasłużyła. Od kwietnia Amerykanka wygrała 48 z 50 spotkań, triumfując m.in. w Wimbledonie, US Open, Igrzyskach Olimpijskich, a także w WTA Chapmpionships.

Zawsze powtarzam, że kiedy gram dobrze i robię wszystko właściwie, bardzo ciężko jest mnie pokonać. Wciąż w to wierzę, co jest dla mnie wspaniałe, gdyż cały czas mogę grać w ten sam sposób – mówiła po turnieju mistrzyń w Stambule Serena Williams.

W piątek ogłoszone zostaną wyniki pozostałych nagród WTA, w tym m.in. dla ulubionej tenisistki w singlu, na miano której drugi rok z rzędu ma szansę Agnieszka Radwańska.