Serena Williams zdetronizowana – Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie!

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.forbes.com, foto: AFP

Po czterech lata Serena Williams straciła pozycję liderki na liście najlepiej zarabiających sportsmenek świata. Miejsce na szczycie najnowszego zestawienia Forbesa po raz pierwszy w historii przypadło w udziale Naomi Osace.

Zamykająca aktualnie pierwszą dziesiątkę zestawienia WTA Japonka na przestrzeni minionego roku zgromadziła na koncie gigantyczną kwotę ponad 37 milionów dolarów. W ten sposób udało jej się zdetronizować dominującą dotychczas na listach Williams różnicą niewiele ponad miliona funtów. Wysokie zarobki tenisistka zawdzięcza oczywiście nie tylko sukcesom sportowym. W znacznej mierze pochodzą one także z lukratywnej współpracy z cieszącymi się dużą popularnością markami. Wśród piętnastu wpływowych partnerów Osaki znajdują się między innymi Nike, Nissan Motor, Shiseido czy Yonex. Skala finansowego sukcesu 22-latki budzi tym większe uznanie, w kontekście dzielącej ją z jej poprzedniczką pokoleniowej różnicy. Kiedy Serena Williams wygrywała swój pierwszy turniej wielkoszlemowy Osaka miała zaledwie rok. Pierwszy tytuł tej rangi sama wywalczyła dopiero po dziewiętnastu latach. W owianym kontrowersjami finale US Open okazała się wtedy lepsza od… doświadczonej i utytułowanej już Williams.

Ranking najlepiej zarabiających sportsmenek świata w magazynie Forbes ukazuje się już od 1990 roku. We wszystkich opublikowanych dotychczas zestawieniach pozycja liderki niezmiennie przypada w udziale którejś z tenisistek. Serena Williams na czele listy po raz pierwszy znalazła się w 2016 roku dzięki zarobkom przekraczającym kwotę 28 milionów dolarów. Zanim natomiast rozpoczął się okres jej czteroletniej dominacji, mianem najlepiej opłacanej sportsmenki przez pięć lat z rzędu cieszyła się Maria Szarapowa.