Serena wraca do gry!

/ Anna Niemiec , źródło: twitter/własne, foto: AFP

Serena Williams zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym jasno dała do zrozumienia, że wraca do walki o 24. tytuł wielkoszlemowy. Była liderka światowego rankingu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów Wimbledonu.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu:

https://patronite.pl/Tenisklub!

Amerykańska tenisistka po raz ostatni na zawodowych kortach była widziana w zeszłym roku właśnie w Londynie. W pierwszej rundzie przegrała wtedy z Aliaksandrą Sasnowicz. Przy wyniku 3:3 z pierwszym secie poddała mecz z powodu kontuzji nogi. Od tego momentu niewiele wskazywało na to, że młodsza z sióstr Williams wróci jeszcze do rywalizacji. Szczególnie, że w kwietniu tego roku długoletnie trener Amerykanki Patrick Mouratoglou nawiązał współpracę z Simoną Halep.

Serena Williams po raz kolejny udowodniła jednak, że przejmuje się opiniami ludzi, którzy wysłali ją już na sportową emeryturę. Siedmiokrotna mistrzyni Wimbledonu wrzuciła dzisiaj do mediów społecznościowych zdjęcie białych butów na kortach trawiastych z podpisem „SW i SW19. To jest randka. 2022 – do zobaczenia!”.

Informacje przekazaną przez amerykańską gwiazdę bardzo szybko oficjalnie potwierdzili organizatorzy londyńskiej imprezy, którzy ogłosili, że Williams jest jedną z tenisistek, której przyznali „dziką kartą”.

Serena Williams zanim pojawi się w stolicy Wielkiej Brytanii zawita również do Eastbourne, gdzie razem z Ons Jabeur wystąpi w turnieju gry podwójnej.