Bella Cup

Serhij Bubka Jr wraca do zdrowia

/ Tomasz Krasoń, źródło: http://eurosport.yahoo.com, foto: AFP

Serhij Bubka Jr, który na początku października doznał poważnych obrażeń w wyniku upadku z trzeciego piętra paryskiego hotelu, wraca do zdrowia. Ukraiński tenisista cały czas poddawany jest rehabilitacji i zaczyna już chodzić.

25-letni Ukrainiec uległ wypadkowi w jednym z paryskich hoteli. Bubka przechodząc po gzymsie, próbował wydostać się z łazienki, w której został zamknięty. Niestety wojaże na wysokości zakończyły się dla niego tragicznie – spadł z wysokości trzeciego piętra.

Okoliczności prowadzące do mojego upadku była bardzo pechowe. Ale po samym wypadku miałem wiele szczęścia – przyznał Serhij Bubka Jr, syn słynnego tyczkarza. – Miałem szczęście, że przeżyłem, że nie doznałem żadnych poważnych obrażeń. Miałem szczęście, że przyjaciele mnie znaleźli i że trafiłem do świetnego szpitala, w którym się mną wspaniale zaopiekowano.

Bubka trafił do szpitala Georgesa Pompidou, w którym to przeszedł 9-godzinną operację. Obecnie tenisista przechodzi intensywną rehabilitację, której poświęca nawet 6 godzin dziennie. Widać już jednak jej efekty. Bubka jest już w stanie stać o własnych siłach, a także zaczyna chodzić.

Serhij Bubka Jr zajmuje 186. miejsce w rankingu ATP. W minionym sezonie jego najlepsze wyniki to druga runda turnieju w Miami oraz finał challengera w Vancouver. Prywatnie Ukrainiec spotyka się z Wiktorią Azarenką.