Sesja Igi Światek z pucharem

/ Adam Romer , źródło: Korespondencja z Paryża, foto: Własne/Peter Figura

W niedzielne południe, po raz czwarty już, Iga Świątek wzięła udział w sesji zdjęciowej z pucharem Suzanne Lenglen. Tym razem spotkanie z fotografami odbyło się na terenie kortów.

Po dachu Galerii Lafayette w 2020 roku i dwukrotnie (2022 i 2023r.) moście Bir Hakeim z kultową linią metra nr 6 (ma prawie 40 tys. obserwujących na X/TT) tym razem Iga spotkała się z fotografami i prasą na obiekcie Rolanda Garrosa.

Głównym powodem, że sesja odbyła się na tle fasady kortu centralnego im. Ph. Chatriera był fakt, że władze miasta nie chciały dodatkowych wydarzeń w centrum podczas pobytu w Paryżu prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena.

 

– W tym roku od początku planowałyśmy zrezygnować z sukienki i zdecydować się na spodnie. Wyzwaniem było inne tło niż wieża Eiffla, bo sesja odbyła się na obiekcie Rolanda Garrosa. Chciałyśmy przez stylizację wyeksponować paryski szyk, podkreślić kobiecość Igi, ale też pozwolić jej czuć się w pełni swobodnie w wygodniejszym wariancie. Paryż jest dla niej wyjątkowym miejscem i właśnie to miała wyrazić tegoroczna sesja z trofeum, do czego nawiązują także kolory – biel, granat i czerwony akcent – tłumaczyła Alina Sikora, menedżerka Igi.