Seul. Kolejne problemy Raducanu, Ostapenko w finale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W finale turnieju Hana Bank Korea Open zmierzą się Jekaterina Aleksandrowa i Jelena Ostapenko. Rosjanka pokonała Tatjanę Marię, a turniejowa „jedynka” wyeliminowała Emmę Raducanu.

Łotyszka dobrze rozpoczęła sobotnie spotkanie i już w drugim odebrała podanie rywalce. Brytyjka błyskawicznie odrobiła jednak stratę, a później zdobyła jeszcze jednego „breaka” w dziewiątym gemie i objęła prowadzenie w meczu. Reprezentantka Wielkiej Brytanii dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę pojedynku i przełamała na 2:1. W tym momencie mecz się jednak odwrócił. Cztery kolejne gemy padły jednak łupem Łotyszki, która odskoczyła na 5:2. Wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła i wyrównała stan rywalizacji. W decydującej partii wydarzenia na korcie kontrolowała już mistrzyni Roland Garros z 2017 roku, który wyszła na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem. W tym momencie Raducanu, która już poprzednim secie potrzebowała przerwy medycznej, poddała mecz z powodu kontuzji lewego pośladka.

Jelena Ostapenko o tytuł w Seulu zagra z Jekateriną Aleksandrową. Rosjanka w dwóch setach pokonała Tatjanę Marią.

Półfinał singla

Jelena Ostapenko (Łotwa, 1) – Emma Raducanu (Wlk. Brytania, 6) 4:6 6:3 3:0 i krecz

Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 2) – Tatjana Maria (Niemcy, 7) 6:2 6:4