Seul. Majchrzak odrobił straty i awansował do ćwierćfinału

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do najlepszej ósemki challengera Seul Open z pulą nagród 132 800 dolarów. Polak okazał się lepszy od Johna Millmana.

W pierwszej rundzie koreańskich zawodów piotrkowianin bez większych problemów pokonała Jaya Clarke. W czwartek poprzeczka poszła zdecydowanie wyżej, bo Australijczyk do były 33. tenisista świata i ćwierćfinalista US Open z 2018 roku.

Spotkanie lepiej rozpoczął reprezentant Australii, który już w pierwszym gemie odebrał podanie rywalowi. 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego miał sporo szans, żeby odrobić stretę, ale nie wykorzystał żadnego z pięciu „breakpointów”. Z kolei tenisista z Antypodów zdobył drugie przełamanie w piątym gemie i pewnie objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania reprezentant Polski podniósł poziom swojej gry, dzięki czemu w czwartym gemie po raz pierwszy odebrał podanie przeciwnikowi. Millman co prawda błyskawicznie wyrównał z 1:3 na 3:3, ale później nie zdobył już ani jednego gema i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się trzeci set.

W decydującej odsłonie meczu Majchrzak dyktował już warunki na korcie i szybko wyszedł na prowadzenie 4:1 z podwójnym „breakiem”. Australijczyk zdołał odrobić część strat w szóstym gemie, ale na więcej tenisista rozstawiony z numerem 8 już mu nie pozwolił. Po 2 godzinach i 4 minutach walki Polak wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

O miejsce w półfinale Kamil Majchrzak zagra z Shintaro Mochizukim.


Wyniki

Druga runda singla

Kamil Majchrzak (Polska, 8) – John Millman (Australia) 2:6 6:3 6:2