Seul. Majchrzak zatrzymany w półfinale, ale Top 100 coraz bliżej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak nie zdołał awansować do finału challengera Seul Open z pulą nagród 132 800 dolarów. W sobotę w trzech setach lepszy okazał się Ybing Wu.

Półfinałowe spotkanie lepiej rozpoczął Chińczyk, który pięć lat temu zapisał na swoim koncie triumf w juniorskim US Open. Tenisista z Azji już w drugim gemie miał szanse na odebranie podania rywalowi, ale 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego jeszcze się wybronił. Wu dopiął swego po zmianie stron i zdobył „breaka” na 3:1. Wypracowaną przewagę utrzymał już do końca seta. Majchrzak miał jeszcze dwie okazje, żeby odrobić stratę w dziewiątym gemie, ale żadnej nie wykorzystał i rywal objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania to piotrkowianin jako pierwszy zdobył przełamanie. W czwartym gemie zawodnik z Azji prowadził już 40:0, ale od tego momentu przegrał pięć punktów z rzędu i po raz pierwszy w meczu stracił podanie. Wu zdołał odrobić stratę w siódmym gemie, ale po chwili ponownie nie był w stanie utrzymać serwisu i Majchrzak doprowadził do wyrównania.

Początek decydującej partii był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści bardzo pewnie wygrywali własne gemy serwisowe. W końcówce meczu ręka zadrżała Polakowi. Przy wyniku 4:5 popełnił kilka prostych błędów, które kosztowały stratę serwisu i przegraną w całym spotkaniu.

Za występ w Seulu reprezentant Biało-Czerwonych otrzyma 40 punktów, co przybliży go do powrotu do czołowej setki światowego rankingu. W przyszłym tygodniu Kamil Majchrzak będzie kontynuował występy w Korei i wystartuje w challengerze w Pusan.

Ybing Wu o tytuł w Seul Open zagra z Li Tu. Kwalifikant z Australii w dwóch setach pokonał Jamesa Duckwortha.