Seul: Piter w turnieju głównym

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter wygrała z Oksaną Kałasznikową 6:3, 7:5 i zapewniła sobie miejsce w turnieju głównym w Seulu.

25-letnia Piter po raz ósmy w bieżącym sezonie wystąpiła w eliminacjach turnieju WTA i dopiero po raz pierwszy zdołała je przebrnąć. W Seulu poznanianka wygrała trzy spotkania.

W decydującym pojedynku nasza reprezentantka ograła, występującą z „dziką kartą” reprezentantkę Gruzji. W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania, wywalczonego przez Piter w szóstym gemie. W drugiej partii Polka prowadziła 4:1, ale następnie przegrała cztery gemy. W końcówce poznanianka wytrzymała jednak presję, zapisując na konto trzy ostatnie gemy. Mecz trwał 75 minut.

O pierwsze w sezonie zwycięstwo w turnieju głównym WTA Katarzyna Piter zagra z Anną Karoliną Schmiedlovą (99 WTA).