Seul. Świetnie dysponowana Raducanu za mocna dla Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała awansować do najlepszej czwórki turnieju Hana Bank Korea Open. W piątek Polka nie dała rady przeciwstawić się Emmie Raducanu.

W poprzedniej rundzie 30-latka z wielkopolski po obronie dwóch piłek meczowych pokonała Kristinę Mladenovic i w ćwierćfinale ewidentnie odczuwała jeszcze fizyczne trudy tego spotkania. Reprezentantka Polski bardzo nerwowo rozpoczęła spotkania i po kilkunastu minutach gry przegrywała już 0:4. Bardzo pewnie grająca mistrzyni US Open z zeszłego roku kontrolowała wydarzenia na korcie już do końca seta i objęła prowadzenie w meczu.

Druga rakieta Polski trochę lepiej rozpoczęła drugą odsłonę spotkania. Utrzymała serwis i przy podaniu rywalki wypracowała sobie trzy okazje z rzędu na przełamanie. Żadnej z nich jednak nie wykorzystała i chwilę później to Raducanu zapisała „breaka” na swoim koncie. W przerwie między gemami Linette poprosiła o pomoc medyczną w związku z problemami z udem. Po powrocie na kort obraz gry się jednak nie zmienił. Poznanianka była spóźniona do większości piłek i miała problemy z utrzymaniem się wymianach z reprezentantką Wielkiej Brytanii. 19-latka urodzona w Toronto w piątym gemie ponownie odebrała podanie przeciwniczce. Po 72 minutach gry Emma Raducanu zakończyła spotkanie przy pierwszej piłce meczowej.

O finał Brytyjka zagra z Jeleną Ostapenko.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Emma Raducanu (Wlk. Brytania, 6) – Magda Linette (Polska, 3) 6:2 6:2