Seul. Udany powrót Magdy Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette pokonała Arianne Hartono 6:2, 7:5 w meczu pierwszej rundy turnieju WTA 250 w Seulu. Był to pierwszy mecz Polki w stolicy Korei Południowej po trzyletniej przerwie.

Druga rakieta Polski dotychczas wystąpiła w pięciu finałach turniejów głównego cyklu. Trzy z nich przegrała. Jednym z meczów o tytuł w którym musiała uznać wyższość rywalki był finał turnieju w Seulu w 2019 roku. Teraz Polki ponownie stanęła do rywalizacji na obiekcie Seoul Olympic Park Tennis Center. Rywalką rozstawionej z numerem trzecim zawodniczki była Arianne Hartono  Holandii.

Spotkanie niemal przez całe jego trwanie było pod kontrolą drugiej rakiety naszego kraju. W partii otwarcia tenisistka sklasyfikowana na 179. pozycji nie wygrała nawet gema przy swoim podaniu. W drugiej odsłonie poznanianka prowadziła już 5:2 i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wyniki 6:2, 6:2 wówczas Hartono wygrała trzy gemy z rzędu. Jednak wówczas turniejowa „trójka” zdołała opanować sytuację na korcie i zakończyć spotkanie za pierwszą piłką meczową.

Rywalką Magdy Linette w meczu drugiej rundy będzie Kristina Mladenović. Będzie to drugie spotkanie obu zawodniczek. Poprzednio grały ze sobą w 2019 roku w Cincinnati, mecz wygrała 6:2, 7:5 polska zawodniczka.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Magda Linette (Polska, 3) – Arianne Hartono (Holandia) 6:2, 7:5