Seul: Wozniacka w drodze po pierwszy tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacka uczyniła kolejny krok w kierunku swojego pierwszego tytułu w sezon. Rozstawiona z „jedynką” Dunka pokonała Carolinę Garcię 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Seulu. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Klara Zakopalova.

Wozniacki walczy nie tylko o pierwszy tytuł, ale również o powrót do czołowej dziesiątki rankingu, z której wypadła po US Open. Reprezentantka Danii pewnie pokonała dziś francuską kwalifikantkę Carolinę Garcię. Wozniacki raz przegrała swoje podanie w meczu, ale sama wykorzystała 4 z 5 break pointów i triumfowała w 78 minut.

Trudniejsze zadanie czeka byłą liderkę w ćwierćfinale, gdyż jej rywalką będzie rozstawiona z numerem siedem Klara Zakopalova. 30-letnia Czeszka pokonała w drugiej rundzie Magdalenę Rybarikovą 6:1, 7:6(6). Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w drugim secie, a także setbola w tie breaku.

Kocham tutaj wracać – stwierdziła Zakopalova, która po raz czwarty występuje w Seulu (najlepszym jej wynikiem jest finał sprzed dwóch lat). – Ludzie są niezwykle mili, a ja mam tutaj wielu fanów. Nie wiem dlaczego tak jest, może dlatego, że osiągam tu dobre wyniki. Twarde korty są tu znakomite i uwielbiam na nich grać.

Czwarty ćwierćfinał turnieju WTA w tym sezonie osiągnęła Varvara Lepchenko. Amerykanka jest krok od znalezienia się po raz pierwszy w karierze w czołowej dwudziestce rankingu (aktualnie zajmuje 21. pozycję). Rozstawiona z „szóstką” Amerykanka pokonała Anabel Medinę Garrigues 6:4, 6:1.

O swój pierwszy w 2012 roku półfinał Varvara Lepchenko zagra z Tamirą Paszek. Austriaczka w pięćdziesiąt minut wygrała z reprezentantką gospodarzy So-Ra Lee 6:2, 6:0.

Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Caroline Garcia (Francja, Q) 6:2, 6:3
Klara Zakopalova (Czechy, 7) – Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:1, 7:6(6)
Jekatarina Makarowa (Rosja, 8) – Jamie Hampton (USA, Q) 6:3, 7:5