Seul: Wozniacki i Kanepi w finale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki i Kaia Kanepi awansowały do finału turnieju WTA w Seulu. Obie wygrały swoje mecze półfinałowe w trzech setach, pokonując odpowiednio Jekatarinę Makarową i Varvarę Lepchenko.

Turniej w Seulu ma wprawdzie rangę International, ale jego pula nagród została podwyższona z 220 do 500 tysięcy dolarów. Udało się dzięki temu zapewnić nieco lepszą obsadę imprezy, której największą gwiazdą jest eksliderka rankingu WTA Caroline Wozniacki.

22-letnia Dunka dobrze radzi sobie w koreańskim turnieju. Awansowała już do finału, pokonując 6:1, 5:7, 6:4 Jekatarinę Makarową. Mecz ten mógł zakończyć się znacznie szybciej, ale Wozniacki nie wykorzystała prowadzenia 5:4, 30:0 przy własnym podaniu. Leworęcznej Rosjance udało się wygrać drugą partię i losy pojedynku musiał rozstrzygnąć trzeci set. To pierwszy taki przypadek w historii konfrontacji Wozniacki i Makarowej – cztery poprzednie mecze Dunka wygrała w dwóch setach. Tym razem również okazała się lepsza, zdobywając w trzeciej odsłonie o jednego breaka więcej.

W pierwszym secie grałam naprawdę dobrze, ale w drugim nie zdołałam zamknąć tego spotkania. Cieszę się, że w trzeciej odsłonie zdobyłam o jedno przełamanie więcej – mówiła Wozniacki. – Ona returnowała bardzo dobrze, a ja starałam koncentrować się na każdej kolejnej akcji. Zwracałam również uwagę na pracę stóp.

Wozniacki celuje w Seulu w swój pierwszy tytuł w tym sezonie. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bo jej finałowa rywalką będzie Kaia Kanepi. 27-letnia Estonka rozgrywa wprawdzie dopiero pierwszy turniej po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją ścięgna Achillesa, ale jej forma i tak jest imponująca. Do półfinału doszła bez straty seta, a w walce o finał uporała się z Varvarą Lepchenko. Amerykanka, która w poniedziałek zadebiutuje w czołowej dwudziestce rankingu WTA, stawiła Kanepi twardy opór. Estonka wygrała pierwszego seta 6:4, ale w drugim wyraźnie spuściła z tonu, ani razu nie przełamała podania Lepchenko i przegrała 2:6. W trzecim secie Kanepi ponownie okazała się lepsza, a o jej zwycięstwie zadecydował jeden jedyny break. Po 2 godzinach gry triumfowała 6:4, 2:6, 6:4.

Kanepi ma już w tym sezonie na koncie dwa wygrane turnieje WTA. Była najlepsza w Brisbane i Estoril. Ponadto świetnie radziła sobie na kortach Rolanda Garrosa, gdzie doszła do ćwierćfinału, eliminując po drodze… Caroline Wozniacki. Był to ostatni pojedynek pomiędzy finalistkami seulskiej imprezy. Ogólny bilans przedstawia się korzystnie dla Dunki, która prowadzi 3-2.