Seul. Wspaniały powrót Linette

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału Hana Bank Korea Open 2022 po zaciętym boju z Kristiną Mladenovic. Polka musiała bronić dwóch piłek meczowych w drugim secie, a ostatecznie zwyciężyła 4:6, 7:6(5), 6:2.

Przed rozpoczęciem tego spotkania, Magda Linette była zdecydowaną faworytką. Kristina Mladenovic postawiła jednak twarde warunki i zmusiła Polkę do gry na najwyższym poziomie. Poznaniaka słabo rozpoczęła mecz, od utraty serwisu. Przewaga rywalki nie trwała jednak długo, gdyż nasza tenisistka odrobiła straty już w czwartym gemie. To natomiast spowodowało jeszcze lepszą grę Mladenovic i w efekcie ponowne przełamanie. Tym razem jednak reprezentantka Trójkolorowych nie dała sobie odebrać przewagi i po 48 minutach wyszła na prowadzenie w setach.

Mladenovic kontynuowała dobrą, ofensywną grę, a Linette cały czas próbowała odnaleźć rytm. W trzecim gemie Francuzka zdobyła breaka i wyszła na prowadzenie 3:1. Sytuacja była coraz trudniejsza dla Polki. W siódmym gemie udało jej się uchronić przed podœójnym przełamaniem, a w dziesiątym obroniła dwie piłki meczowe przy podaniu przeciwniczki.

Taki obrót spraw podziałał pozytywnie na poznaniankę. Z punktu na punkt grała coraz lepiej i w efekcie zamknęła drugą partię po tie-breaku, wykorzystując trzecią piłkę setową. Mladenovic próbowała jeszcze nawiązać walkę na początku trzeciej odsłony, ale konsekwencja i solidność naszej reprezentantki nie pozwoliły na wygranie przez Francuzkę więcej niż dwa gemy.

Finalnie to Linette awansowała do ćwierćfinału imprezy po prawie trzech godzinach gry. O półfinał Polka powalczy z Emmą Raducanu. Brytyjka pokonała Yaninę Wickmayer 6:3, 7:5.

Magda Linette (polska, 3) – Kristina Mladenovic (Francja) 4:6, 7:6(5), 6:2