Severin Luthi: rehabilitacja Rogera nie przebiega w takim tempie, jak tego oczekiwaliśmy

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.ubitennis.net, foto: AFP

Roger Federer przechodzi obecnie rehabilitację po zabiegu artroskopii kolana, jakiej się poddał w lutym. W rozmowie z SRF TV o tym, jak przebiega proces powrotu do pełnej sprawności byłego lidera rankingu opowiedział jego trener, Severin Luthi. 

Przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią koronawirusa dla wielu tenisistów jest nie na rękę, chociażby z racji braku możliwości zarabiania pieniędzy. Z kolei dla rekordzisty w liczbie wielkoszlemowych triumfów jest to coś, czego właśnie Szwajcar akurat potrzebuje. Okres bez rywalizacji w tourze Federer wykorzystuje na powrót do pełnej sprawności. Do rozgrywek powróci w 2021 roku.

– Rekonwalescencja Rogera Federera nie przebiega, tak szybko jakbyśmy tego oczekiwali. Były dwa tygodnie, kiedy wszystko zwolniło. To trochę skomplikowało sytuację. Jednak teraz trochę przyspieszyliśmy i jesteśmy dobrej myśli – powiedział szkoleniowiec tenisisty z Bazylei.

Komentarz Luthiego to drugi sygnał z obozu 20-krotnego mistrz Wielkiego Szlema w sprawie powrotu do gry Szwajcara. Wcześniej, w kwietniu, podczas live’a na instragramie z Rafaelem Nadalem tenisista z Bazylei również się odniósł do sytuacji. – Pierwsze sześć tygodni rehabilitacji przebiegło doskonale. Następnie postęp trochę zwolnił. Teraz ponownie jest lepiej. Mamy dużo czasu do wznowienia rozgrywek. Zatem nie ma powodu do stresu czy przyspieszania czegoś w rehabilitacji – mówił przed dwoma miesiącami Federer.

Obecnie z powodu pandemii COVID-19 rywalizacja na światowych kortach jest wstrzymana do końca lipca. W drugiej połowie czerwca władze światowego tenisa mają podjąć decyzję czy tenisiści wrócą do rywalizacji w sierpniu.