Sewilla. Majchrzak odpada w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak na drugiej rundzie zakończył przygodę z challengerem ATP w Sewilli. Polak mimo dobrego początku przegrał ostatecznie z Kimmerem Coppejansem – 6:3, 6:7(0), 2:6.

Na początku wiele wskazywało na to, że po ograniu Iwana Nedelko Kamil Majchrzak w drugiej rundzie challengera w Sewilli spotka się z Danielem Gimeno-Traverem. Rozstawiony z numerem sześć Hiszpan przegrał jednak w dwóch setach z Kimmerem Coppejansem i to właśnie ten ostatni zmierzył się z naszym tenisistą w walce o ćwierćfinał.

Mecz drugiej rundy rozpoczął się dla Majchrzaka bardzo dobrze. Już w czwartym gemie wywalczył on przełamanie i choć później stracił serwis w końcówce partii, to natychmiast odpowiedział jeszcze jednym breakiem i zwyciężył 6:3.

Później nie było już niestety równie dobrze. Druga odsłona była bardzo zacięta, a obaj gracze świetnie serwowali – nie mieliśmy nawet ani jednego break pointa. O wszystkim rozstrzygnął więc tiebreak, w którym dużo lepszy okazał się Coppejans. Belg nie stracił nawet jednego punktu i doprowadził do wyrównania w całym spotkaniu.

W trzecim secie Coppejans okazał się już zdecydowanie lepszy od Polaka. Majchrzak od samego początku miał problemy z wygrywaniem punktów przy własnym serwisie – w każdym gemie musiał bronić się przed przełamaniem. Trzykrotnie mu się to nie udało, sam odpowiedział tylko jednym breakiem i ostatecznie przegrał cały mecz 6:3, 6:7(0), 2:6.

Kimmer Coppejans (Belgia) – Kamil Majchrzak (Polska) 3:6, 7:6(0), 6:2