Sezon na mączce kluczowy dla Nadala

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: eurosport.yahoo.com, foto: AFP

Sezon na kortach ziemnych z finałem podczas Rolanda Garrosa to główny cel Rafaela Nadala. Hiszpan wierzy, że do tego czasu zdoła odzyskać pełnię sił po kontuzji kolana.

Dwa tygodnie temu Nadal wrócił do treningów. Niebawem zobaczymy go w pokazowym turnieju w Abu Zabi, a potem rozpocznie rywalizację w zasadniczej części sezonu. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Lekarze są zadowoleni z tego, jak przebiega leczenie. Chciałbym wrócić w styczniu. Nie spodziewam się jednak, że wrócę i wygram Australian Open. Muszę myśleć realistycznie. Wyniki w pierwszych turniejach nie będą najważniejsze. Muszę wziąć pod uwagę, że nie grałem bardzo długo. Nie będę się martwił, jeśli wypadnę na 15. miejsce w rankingu, jeżeli tylko będę wiedział, że jestem w stanie grać w tenisa – mówił Hiszpan.

Nadal zapowiedział, że w pełni sił chce być podczas rywalizacji na kortach ziemnych, na której króluje od lat. – Chcę być na 100% sprawny na zawody w Monte Carlo i turnieje przed Rolandem Garrosem – przyznał.

Nadal nie grał od Wimbledonu, kiedy to przegrał w drugiej rundzie z Lukasem Rosolem, co zostało okrzyknięte największą sensacją sezonu. Spadł na 4. miejsce w rankingu ATP, a po piętach depcze mu jego rodak David Ferrer.