Shapovalov częścią historii

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Denis Shapovalov pokonał Filipa Krajinovicia 6:4, 6:4 w niedzielnym finale Intrum Stockholm Open 2019. Tym samym w pierwszym finale turnieju głównego cyklu Kanadyjczyk sięgnął po premierowe zwycięstwo.

Tenisista z Kraju Klonowego Liścia wyjedzie ze stolicy Szwecji w pełni usatysfakcjonowany. W drodze do niedzielnego finału urodzony w Tel Awiwie zawodnik zapewnił sobie awans do kończącego sezon turnieju Next Gen ATP Finals. Z kolei w meczu o tytuł pokonał serbskiego rywala i po raz pierwszy mógł się cieszyć z turniejowego triumfu.

O losach obu setów zdecydowało pojedyncze przełamanie. Pierwsza strata serwisu przez Krajinovicia nastąpiła w trzecim gemie. W drugiej odsłonie Shapovalov decydujący cios zadał przy wyniku 4:4, a po zmianie stron dokończył dzieła i sięgnął po pierwszy tytuł mistrzowski w karierze.

Zwyciężając w Sztokholmie, Kanadyjczyk stał się piętnastym mistrzem turnieju ATP Tour w 2019 roku. Jest to rekord, jeżeli chodzi o nowych mistrzów w XXI wieku. Ostatni raz tak wielu zwycięzców imprez tenisowych mieliśmy w 1999 roku.


Wyniki

Finał singla

Denis Shapovalov (Kanada, 4) – Filip Krajinovic (Serbia) 6:4, 6:4