Shapovalov pochwalił nowego trenera po zwycięstwie

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.net/ własne, foto: AFP

Denis Shapovalov stoczył zacięty, ponad trzygodzinny pojedynek w pierwszej rundzie Australian Open 2022. Kanadyjczyk pokonał w czterech setach Serba Laslo Dżjere, a słowa uznania po tym zwycięstwie skierował do nowego trenera, Jamie’ego Delgado.

Denis Shapovalov i były szkoleniowiec Andy’ego Murraya rozpoczęli współpracę pod koniec 2021 roku. Wcześniej Kanadyjczyk pracował z Michaiłem Jużnym, ale, jak przyznał, oboje doszli do wniosku, że potrzebują pójść różnymi ścieżkami.

– To była obustronna decyzja – zapewnił 22-latek urodzony w Tel-Awiwie. – Nadal mamy dobrą relację, piszemy do siebie, ale to po prostu nie funkcjonowało. Żaden z nas nie osiągał tego, co chciał. Tak to wygląda czasami w tenisie, trzeba iść w różnych kierunkach – dodał.

Zmiana trenera póki co wyszła Shapovalovi na dobre. Kanadyjczyk wraz z reprezentacją sięgnął po tytuł w ATP Cup. W Australian Open 2022 awansował już do drugiej rundy, choć to wcale nie było łatwe zadanie. Laslo Dżjere stawił zacięty opór, urwał rywalowi seta, a w pozostałych trzech rozstawiony z „14” tenisista musiał wznieść się na wyżyny umiejętności, by pokonać Serba. Shapovalov przyznał, że to zwycięstwo to w dużej mierze zasługa Jamie’ego Delgado.

– Oczywiście jest bardzo wcześnie, by oceniać współpracę, ale myślę, że kilka rzeczy, które wprowadziliśmy do gry, funkcjonowało naprawdę świetnie – ocenił Kanadyjczyk. – Bardzo dobrze się rozumiemy, cała drużyna pracuje fantastycznie. Wszyscy się komunikujemy. Uważam, że  on wykonuje dobrą pracę, wdrażając wszystko i dobrze to wygląda – zakończył.

W drugiej rundzie Shapovalov zmierzy się z Soonwoo Kwonem z Korei Południowej. Spotkanie to odbędzie się w środę na Margaret Court Arena jako drugie w kolejności od godziny 1:00 czasu polskiego.