Forbet

Sharm El Sheikh: Maciejewska w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/własne, foto: itftennis.com

Zuzanna Maciejewska awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w egipskim Sharm El Sheikh. 17-letnia torunianka, która nie jest jeszcze klasyfikowana w rankingu WTA pokonała 6:3, 6:4 Żannę Piwen.

Pomimo że w puli nagród imprezy w Sharm El Sheikh znajduje się tylko 10 tysięcy dolarów, Zuzanna Maciejewska musiała przebijać się przez eliminacje. Młoda Polka nie jest bowiem klasyfikowana w rankingu WTA, a dotychczas skupiała się głównie na rywalizacji w gronie juniorek. Z fazie wstępnej Maciejewska pokonała Kristinę Kazimową oraz Steffi Distelmans, obie w trzech setach.

Warty odnotowania rezultat Maciejewska zaliczyła w pierwszej rundzie turnieju głównego. Pokonała bowiem najwyżej rozstawioną w imprezie Jia-Jing Lu. Polka wygrała z 22-letnią Chinką, która zajmuje 344. miejsce w rankingu WTA, 7:6(3), 6:4.

W drugiej rundzie Maciejewska również nie straciła seta. Walczyła z mniej wymagającą rywalką, Żanną Piwen (1160 WTA). Pokonała ją dosyć gładko 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Kolejną rywalka 17-letniej torunianki będzie Barbara Haas. Austriaczka, która jest o rok młodsza od Polki, w rankingu WTA zajmuje aktualnie 612. pozycję, a w Sharm El Sheikh nie straciła jeszcze seta.

Przed tygodniem Maciejewska grała w identycznym turnieju. Wówczas osiągnęła fazę ćwierćfinałową, w której uległa Belindzie Bencic ze Szwajcarii.
 


Wyniki

Druga runda singla:
Zuzanna Maciejewska (Polska, Q) – Żanna Piwen (Ukraina, WC) 6:3, 6:4