Sharm El Sheikh. Żuk z trzecim trofeum w sezonie!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk bardzo dobrze wywiązał się z faworyta w imprezie ITF z pulą 25 tysięcy dolarów. W niedzielę Polak okazał się lepszy od Alaistara Graya i zdobył trzeci tytuł w tym sezonie.

W pierwszym secie gra długo toczyła się z regułą własnego serwisu. Więcej problemów przy własnym podaniu miał Brytyjczyk, który w trzecim i piątym gemie musiał bronić „breakpointów”. Tenisista rozstawiony z numerem drugim zdołał się jednak wybronić, ale w dziewiątym gemie nowodworzanin dopiął swego i zdobył przełamanie, dzięki czemu zapisał pierwszego seta na swoim koncie.

Żuk dobrze rozpoczął również drugą odsłonę spotkania i już w pierwszym gemie odebrał podanie rywalowi, ale Gray błyskawicznie odrobił stratę. Reprezentant Wielkiej Brytanii po raz drugi nie był w stanie utrzymać serwisu w szóstym gemie. Tym razem Polak utrzymał już przewagę do końca meczu i po godzinie i 34 minutach walki mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

W niedzielę Kacper Żuk zdobył trzeci tytuł w tym sezonie. W poprzednich miesiącach Polak okazał się najlepszy w Falun i Tbilisi.


Wyniki

Finał singla

Kacper Żuk (Polska, 1) – Alaistar Gray (Wlk. Brytania, 2) 6:4 6:4