Shenzhen. Kamil Majchrzak odpada w pierwszej rundzie eliminacji

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak przegrał mecz z Altugiem Celikbilekiem i tym samym stracił szansę na awans do głównej drabinki turnieju Challengera w Shenzhen.

Pierwsza partia meczu była wyrównana. Zawodnicy przełamali wzajemnie swoje serwisy w połowie seta, jednak później pewnie utrzymywali swoje podanie. W tie-breaku Polak przez dłuższy czas prowadził, ale po niewykorzystaniu trzech piłek setowych, od stanu 7:6 zmieniło się momentum i turecki tenisista ostatecznie zwycięsko zamknął seta.

W drugiej części spotkania, Celikbilek wyszedł na prowadzenie już w drugim gemie. 28-latkowi z Piotrkowa Trybunalskiego udało się wyrównać wynik po obronie czterech break pointów chwilę wcześniej. Po zaciętej i długiej grze przy stanie 5:4, Majchrzakowi nie udało się jednak utrzymać swojego podania i to rywal zameldował się w finale kwalifikacji.

Turek będzie walczył o wejście do głównej drabinki z Chińczykiem, Linangiem Xiao.