Shenzhen. Pliszkova za mocna dla ubiegłorocznej mistrzyni

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek z turniejem Shenzhen Open pożegnały się dwie najwyżej rozstawione tenisistki. Turniejowa „jedynka” Belinda Bencic przegrała z Anna Blinkową, a broniąca tytułu Aryna Sabałenka nie znalazła sposobu na Kristynę Pliszkovą.

Jako pierwsze na korcie centralnym pojawiły się Szwajcarka i reprezentantka Rosji. Zawodniczka rozstawiona z numerem 1, dla której był to pierwszy mecz w sezonie, lepiej weszła w spotkanie i wygrała pierwszego seta 6:3. W dwóch kolejnych, w tym samym stosunku, górą była jednak Blinkowa i to ona po godzinie i 53 minutach gry zapewniła sobie zwycięstwo.

Na początku meczu nie czułam się zbyt dobrze na korcie – zdradziła Rosjanka. – Nie czułam piłki. Nie grałam bardzo źle, ale krok po kroku podnosiłam poziom swojej gry. Powiedziałam sobie, że muszę więcej piłek trafiać w kort, bo daję jej zbyt wiele łatwych punktów. Dalej próbowałam grać agresywnie, ale z większym marginesem.

O ćwierćfinał Anna Blinkowa zagra z Zariną Dijas, która pokonała Duan Yingying.

W najlepszej ósemce turnieju jest już Kristyna Pliszkova, która wyrzuciła z turnieju Arynę Sabałenkę. Białorusinka w pierwszej rundzie pewnie pokonała Margaritę Gasparian, ale we wtorek Czeszka okazała się zbyt wymagającą rywalką. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała z 21-latką z Mińska w dwóch setach, w obydwu była lepsza o jedno przełamanie.

Ona gra bardzo szybko więc musiałam być gotowa od pierwszego punktu – wyjaśniła po meczu leworęczna z sióstr Pliszkovych. – Mój serwis działał jak należy, co było bardzo istotne, bo w pierwszym pojedynku miałam z nim problemy.

Kolejną rywalką Pliszkovej będzie Kateryna Bondarenko, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 8 Zhang Shaui.