Shrewsbury: dobry początek Domachowskiej

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Marta Domachowska awansowała do II rundy turnieju rangi ITF w brytyjskim Shrewsbury. Polka pokonała na inaugurację niżej notowaną reprezentantkę gospodarzy, Lisę Whybourn 6:4, 6:4.

Warszawianka niezbyt dobrze rozpoczęła wtorkowe starcie, tracąc serwis już przy pierwszej okazji. Mimo, iż chwilę później udało jej się zdobyć rebreaka, to ponownie pozwoliła rywalce na wywalczenie przewagi. Ta sama sytuacja powtórzyła się chwilę później i Whynourn prowadziła już 4:2. Wówczas do gry wzięła się Domachowska, która wygrała cztery kolejne gemy i całego seta.

Druga partia od początku toczyła się po myśli naszej zawodniczki, która szybko wywalczyła breaka i prowadziła 2:1. Rywalka zdołała co prawda odrobić stratę, jednak straciła podanie już przy kolejnej okazji. Domachowska wygrywała już 4:2 i nie pozwoliła sobie wydrzeć przewagi do samego końca.

193. w rankingu WTA tenisistka zmierzy się z rozstawioną z numerem pięć Anniką Beck. Faworytem tego starcia będzie pochodząca z Niemiec 141. rakieta świata.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Marta Domachowska (Polska) – Lisa Whybourn (Wielka Brytania) 6:4, 6:4