Siemens AGD Tennis Day na Legii!

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: , foto: Siemens AGD

Już 5 lipca na kortach warszawskiej Legii odbędzie się wielkie tenisowe święto. W ramach Siemens AGD Tennis Day zaplanowano wiele atrakcji – mecz pokazowy, warsztaty z Pawłem Habratem (psychologiem reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas Euro 2012) czy spotkanie z VIPami! Warto się tam pojawić!

Siemens AGD jest sponsorem naszych najlepszych deblistów – Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Marka wspiera także uzdolnione dzieci, obejmując w tym roku patronat nad Mistrzostwami Polski w tenisie do lat 12 o Puchar Siemens AGD, które zgromadzą czołówkę polskich zawodników i zawodniczek tej kategorii wiekowej. Impreza odbędzie się w Warszawie na kortach Legii (ul. Myśliwiecka 4a) w dniach 4-8 lipca 2012. – W razie niepowodzenia w Wimbledonie na pewno zjawię się na Mistrzostwach Polski. Uwaga: z rakietą! – żartował przed wyjazdem Fyrstenberg. W deblu nasi zawodnicy już nie grają, został im jeszcze mikst, ale, może Mariuszowi uda się pogodzić oba turnieje.

Podczas wspomnianych Mistrzostw Polski odbędzie się specjalny Siemens AGD Tennis Day. W planie dnia zaplanowanych jest wiele atrakcji. Będzie mecz pokazowy zawodników Siemens AGD Tennis Team oraz miniturniej o miano najlepszego spośród Phillipa Greska, Kamila Gajewskiego, Szymona Walkowa i zaproszonego przez nich Kamila Majchrzaka. Na kort wyjdą też VIPy, z którymi później zaplanowano sesje zdjęciowe. Dużą atrakcją będzie też możliwość wzięcia udziału w warsztatach z Pawłem Habratem, psychologiem Siemens AGD Tennis Team oraz reprezentacji Polski w piłce nożnej podczas UEFA EURO™ 2012!

Ponadto, podczas Siemens AGD Tennis Day odbędzie się także finał Oriflame Tennis Kids Cup, projektu tenisowego dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. 20 dzieci w czerwcu w Kozienicach stawiało pierwsze kroki na korcie pod opieką trenerów, a także zawodników teamu. Były gry i zabawy, a także rozmowy o tenisie i zdrowym trybie życia. 5 lipca uczestnikom przyjdzie czas na sprawdzenie się w turnieju w Warszawie podczas Mistrzostw Polski. Dla zwycięzcy czeka nie lada gratka – rakieta Karoliny Woźniackiej!

– Uważam, że taki piknik tenisowy jak Siemens AGD Tennis Day to wspaniała rzecz. Z jednej strony promocja tenisa, z drugiej ogromna frajda dla dzieciaków i trochę starszych też. Cieszę się, że Siemens AGD co roku organizuje w Warszawie jakieś tenisowe wydarzenie. mówił Fyrstenberg. Miło go będzie zobaczyć w stolicy, ale trzeba pamiętać, że Polacy przygotowują się już powoli do najważniejszego startu w tym roku. – Wszystkie turnieje są ważne, ale nasz główny cel w tym sezonie to właśnie olimpijski start w Londynie – zakończył Mariusz.