Silvia Soler-Espinosa zakończyła karierę

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com/www.instagram.com, foto: AFP

Silvia Soler-Espinosa poinformowała o zakończeniu kariery tenisowej. Hiszpańska tenisistka informację podała na swoim profilu na Instagramie.

Okres przerwy od tenisowej rywalizacji spowodowanej pandemią koronawirusa jedni wykorzystują na odpoczynek, inni na podreperowanie zdrowia, a jeszcze inni w tym czasie podejmują życiowe decyzje. Rozstać się z zawodowymi kortami postanowiła była 52. rakieta świata.

W długim wpisie w mediach społecznościowych Hiszpanka opowiedziała między innymi o początkach z tenisem oraz o tym, czym dla Espinosy jest ten sport, a także co jej dał. Zawodniczka z Elche wróciła też do czasów dzieciństwie w rodzinnym mieście, a także podziękowała rodzicom i siostrze, bo to oni sprawili, że rozpoczęła grę w tenisa.

32-letnia tenisistka to dwukrotna finalistka turniejów głównego cyklu. W Wielkim Szlemie trzykrotnie docierała do trzeciej rundy – dwukrotnie ta sztuka udała jej się w Australii, a raz we Francji. Nieco większe sukcesy Soler-Espinosa odnosiła w rywalizacji deblowej. W 2014 w New Heaven sięgnęła po tytuł wraz z Andreą Klepac. W rywalizacji wielkoszlemowej trzykrotnie meldowała się z partnerkami w ćwierćfinałach.