Simona Halep zawieszona za doping!

/ Anna Niemiec , źródło: twitter/własne, foto: AFP

Organizacja International Tennis Integrity Agency poinformowała, że Simona Halep została tymczasowo zawieszona. W organizmie rumuńskiej tenisistki wykryto zakazaną substancję.

Próbka od byłej liderki światowego rankingu została pobrana podczas tegorocznego US Open. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa otrzymała pozytywny wynik na obecność Roxadustatu, który znajduje się na liście zakazanych środków przez Światową Agencję Antydopingową w tej samej kategorii co EPO.

Halep od razu opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym podkreśliła, że nigdy w życiu świadomie nie zażyłaby zabronionej substancji. – Dzisiaj rozpoczyna się najtrudniejszy mecz w moim życiu, walka o prawdę – napisała 31–latka. – Zostałam powiadomiona, że uzyskałam pozytywny wynik testu na obecność Roxadustat w bardzo niewielkiej ilości, co było największym szokiem w moim życiu. Przez całą moją karierę nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby oszukiwać. To byłoby całkowicie sprzeczne z wartościami, w których się wychowałam. Mierząc się z tą niesprawiedliwą sytuacją, czuje się oszukana i zdradzona – przyznała Rumunka, która zapowiedziała, że do samego końca będzie walczyć o swoje dobre imię.