Siniakova najlepsza w Kozerkach

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: Adam Nurkiewicz

Katerina Siniakova odjedzie do Pragi nagrodą główną turnieju ITF 100 – Range Roverem Evoque. Czeszka pokonała Magdę Linette w niedzielnym finale. Na trybunach zasiadło sporo kibiców, którzy przy okazji mogli obejrzeć dopiero co otwarte Narodowe Centrum Tenisa.

Magda Linette była w Kozerkach rozstawiona z numerem 1, co od pierwszego meczu turnieju stawiało ją w roli faworytki. Także w pojedynku finałowym z grającą z nr 3 Siniakovą. Jednak każdy śledzący wydarzenia w światowym tenisie mógł się spodziewać zaciętego i wyrównanego pojedynku finałowego, bo Czeszka jest nie mniej doświadczoną i utytułowaną tenisistką co Polka.

Dokładnie tak też wyglądał ten finał. Przynajmniej w pierwszej jego odsłonie.

Świeżo przygotowane w Kozerkach korty twarde są niezwykle wolne i tym razem okazały się bardziej sprzyjające Czeszce, która kilkakrotnie przetrwała ataki Linette, choć już wydawało się, że Polka posłała wygrywającą piłkę. Kilka z takich wymian zaważyło, że po 50 minutach pierwszy set zapisano na koncie Siniakovej. Serwis z obu stron nie dawał przewagi, a o wygranych piłkach decydowała raczej cierpliwość i odrobina więcej precyzji po stronie Czeszki.

– W pierwszym secie miałam wrażenie, że zaczęłam troszkę za wolno. Udało mi się wrócić, ale przy stanie 4:4 zagrałam niedokładnie. Grałam trochę za wolno, przez co Katerina miała więcej czasu na podejmowanie decyzji, a ona jak ma dużo czasu, to jest bardzo niebezpieczna. W poprzednich meczach było trudno mnie przełamać. Myślę, że tego zabrakło w finale. Grałam zbyt pasywnie, a Siniakova jest bardzo doświadczona i to wykorzystała – przeanalizowała sama Linette  swój występ.

W drugim secie Polka gasła z gema na gem, a przewaga Czeszki rosła. Linette ugrała tylko jednego gema, choć kilka z nich grano na przewagi. Mimo to Polka uznała swój występ w Kozerkach za udany.

– Wspomnienia z Kozerek będę miała bardzo pozytywne. Obiekt jest fantastyczny ma bardzo duży potencjał – powiedziała.

Większość zgromadzonych na trybunach było w Kozerkach po raz pierwszy i przy tej okazji mogło zobaczyć dopiero co otwarty kompleks kortów twardych należących do Narodowego Centrum Tenisa, które zaczęło funkcjonować pod Grodziskiem Mazowieckim.

Partnerem relacji medialnych Tenisklubu jest Grupa PZU.

Wynik finału turnieju ITF 100 Memoriał im. Marii i Lecha Kaczyńskich: Katerina Siniakova (Czechy, 3) – Magda Linette (1) 6:4, 6:1.