Sinner zrewanżował się Majchrzakowi

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak, na pierwszej rundzie, zakończył tegoroczne zmagania w turnieju rangi ATP Tour 250 w Antwerpii. Piotrkowianin nie sprostał grającemu z dziką kartą Włochowi Jannikowi Sinnerowi i przegrał w dwóch setach 4:6, 2:6.

Jak do tej pory, turniej w Belgii układał się po myśli 23-letniego reprezentanta Polski. Majchrzak bez straty seta przebrnął przez dwustopniowe kwalifikacje, a w pierwszej rundzie wylosował mniej doświadczonego Jannika Sinnera, którego pokonał już w tym roku na ziemi w Ostravie.

18-letni reprezentant Włoch wziął jednak solidny rewanż na Polaku i od pierwszych minut wtorkowego spotkania rozdawał karty na korcie centralnym w Antwerpii. Dość powiedzieć, że biało-czerwony tenisista otworzył swoje konto gemowe w momencie, gdy rywal miał już na koncie dwa przełamania. Mimo to, w końcówce Majchrzak zdołał zbliżyć się do Włocha na dystans jednego gema, ale ostatnie słowo ponownie należało do przeciwnika.

Początek drugiej odsłony bliźniaczo przypominał start seta pierwszego. Polak już na starcie przegrał gema przy swoim podaniu i przez resztę spotkania musiał gonić rywala. Przysłowiowego gwoździa do trumny Włoch wbił Majchrzakowi w siódmym gemie, bezpowrotnie zamykając Polakowi szansę na zwycięstwo we wtorkowym spotkaniu.

Sinner swój kolejny mecz rozegra w czwartek, a jego rywalem będzie najwyżej rozstawiony w zawodach Gael Monfils.

Jannik Sinner (Włochy, WC) – Kamil Majchrzak (Polska, Q) 6:4, 6:2